Abonneren  Inloggen

KVGO slaat alarm bij minister van EZK: ‘Wij staan in de kou’

21 december 2022

Met een brief aan minister Adriaansens van EZK slaat het KVGO alarm over de energieprijzen en de gevolgen ervan voor de grafimediabranche. ‘Vanzelfsprekend vinden we het goed dat er tegemoet gekomen wordt voor wat betreft de energiekosten voor consumenten, maar voor bedrijven is het meer dan onvoldoende.’

Het KVGO maakt zich onder andere zorgen over het ongelijke speelveld dat ontstaat in Europa: ‘Onze leden merken nu al dat ze door de maatregelen in de ons omringende landen als het ware in een subsidierace terecht zijn gekomen met buitenlandse grafische bedrijven’, schrijven directeur Brecht Grieten en voorzitter Dick Naafs. Volgens het KVGO voelen bedrijven in de grafische sector zich in de kou gezet.

‘Enerzijds blijft de TEK-regeling buiten bereik voor het gros van onze mkb-bedrijven. Anderzijds merken onze leden nu al dat ze door de maatregelen in de ons omringende landen als het ware in een subsidierace terecht zijn gekomen met buitenlandse grafische bedrijven in het internationale speelveld. We zien nu al dat veel van onze bedrijven productie en omzet verliezen aan het buitenland. Wat vanzelfsprekend impact zal hebben op een structureel verlies van kennis en kunde in ons deel van de maakindustrie. Maar bovenal vinden we het gewoon ontzettend oneerlijk wat er nu gebeurt.’

De volledige brief en de meegestuurde uitgebreide analyse ‘Impact ongelijk speelveld energieprijzen op grafimediabranche’ zijn te lezen op de website van het KVGO.


Geen nieuws missen?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief van PRINTmatters